Nodame Cantabile

11. june 2013 at 14:20 | Destel |  Dorama
ALTERNATIVNÍ NÁZVY: nejsou
REŽISÉR: Takeuchi Hideki
PŮVODNÍ TVŮRCE: Ninomiya Tomoko (manga)
VYCHÁZELO: 16. 10. 2006 - 25. 12. 2006
ŽÁNR: Komedie / Romantické / Hudební
POČET DÍLŮ: 11 + 2 speciály

MOJE HODNOCENÍ: 9/10
HODNOCENÍ NA MYDRAMALIST: 8,34 (3 696 votes)
UMÍSTĚNÍ NA DRAMACRAZY (k datumu článku): 43 / 2726

DĚJ / PŘÍBĚH:
Příběh je založen na manze od Tomoko Ninomiyi, jedná se o romantickou komedii o dvou velmi odlišných lidech. Megumi Noda nebo "Nodame" studuje hru na piano na Momogaoka univerzitě hudby. Je extrémně talentovaná, ale raději hraje jen tak pro zábavu, než aby se řídila notami. Navíc chce být učitelkou v mateřské školce a zahodit svůj talent.
Shinichi Chiaki je nejlepší student na Momogaoce. Narodil se do hudební rodiny a nějakou dobu žil jako dítě v Evropě (resp. v Praze), kde potkal jednoho z nejslavnějších dirigentů. Od té doby je jeho snem stát se dirigentem. Umí hrát velmi dobře na piano i na housle.
Když se ale z Evropy vracel jako šestiletý zpět do Japonska, letadlo měla při přistávání potíže a od té doby má fóbii z létání. Také nemůže snést lodě, jelikož jsem jednou málem utopil. Z toho důvodu je "uvězněný" v Japonsku a nemůže odcestovat do Evropy, aby si udělal pořádné jméno.
Když se nádhou setká s Nodame, svou sousedkou, otevře se mu díky ní jiná cesta. Stane se dirigentem orchestru sestaveného z těch nejhorších studentů za škole, kteří budou soupeřit proti těm nejlepším na škole.


Náhoda tomu chtěla, aby na YT našla jednu z scénu z této doramy, která mě naprosto odrovnala a já i přes to, že jsem se zařekla, že se na nic dívat nebudu kvůli učení, musela jsem si prostě pustit alespoň první díl.
A pak následovaly všechny další.
Byla jsem překvapená, jak na mě zapůsobilo hudební prostředí. Dokonce jsem po shlédnutí pouštěla zmíněné skladatele. Ale co je vůbec nejvíc "wow" je, že se v doramě mihla Praha a v jedno dílu speciálu dokonce zazní i český jazyk. :D
Bylo to pro mě poprvé, co jsem zahlédla naše prostředí zpracované v nějakém asijském anime, filmu či doramě.
Druhým důvodem, proč jsem tohle musela vidět je Kimura Ryo, který se objevil právě ve videu, které jsem shlédla. A já prostě toho herce miluju. Především asi proto, že vždycky hraje nějakou teploušskou roli. :D

Ale nic z toho by mě nedonutilo uvažovat o této doramě jako o dobré. Ačkoliv jde o romantiku, je to opět trochu jiné podání, než na jaké jsem zvyklá. Možná proto, že jsem o j-drama? Korejci mají ve zvyku všechno strašně dramatizovat. Tím pádem to všechno velmi příjemně ubíhalo a byla sranda sledovat, jak se Nodame a Chiaki stávají stále bližší.
Ještě lepší bylo pro mě ale sledovat, jak se z obou stávají jedničky ve svém oboru, ačkoliv každý si vybral trochu jinou cestu. Zamilovala jsem si charakter Nodame, i doprovodné postavy v kvalitě nezaostávají. Chiaki je sice ve skutečnosti starý chlap, ale role mu děsně sedla a kdybych mohla, sežrala bych ho. :D
Rozhodně tahle dorama stojí za shlédnutní a speciály rovněž doporučuji.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 luczaida luczaida | Email | Web | 11. june 2013 at 17:06 | React

Dlouho hledám něco, na co se podívám a už vím :D Mám sice radši k-drama než j-drama, ale když to tak hezky popisuješ... :D

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 11. june 2013 at 17:12 | React

Viděla jsem anime ... a to video mě totálně odrovnalo :D

3 Destel Destel | Web | 11. june 2013 at 18:05 | React

[2]: Tahle scéna je fakt boží. :D Fakt jsem si to pustila jenom kvůli tomu a po shlédnutí musím bohužel zkonstatovat, že je to opravdu asi nejlepší scéna z celé doramy. :D Myslela jsem, že jich tam podobných bude víc. I tak to ale byla sranda.

[1]: Jukni na to. :) Určitě tě to chytne od prvního dílu.
Taky mám raději k-drama, ale čas od času si musím pustit něco japonského. Přijde mi, že oni hodně dávají na vtip a jejich doramy jsou takové jinačí.
Stačí se mrknout na Hana Kimi nebo To the beautiful you a porovnat je.

4 Saki Saki | Email | Web | 19. june 2013 at 17:47 | React

Ohh, myslím, že ako film by to mohlo byť spracované dosť dobre :D Anime ma zas tak nezaujalo, ale toto vyzerá sľubne :D Myslím, že ak by to dlhočizné anime spracovali ako film, mohlo by to byť zaujímavejšie :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama