Anime výběr | Léto 2013

22. august 2013 at 11:08 | Destel |  Anime chart
Třebaže už je léto téměr za námi, žádné z letních vycházejících anime jsem ještě neviděla. Tudíž článek, které z letních anime hodlám sledovat, není zase tak úplně od věci. A jestli jsem si myslela, že jarní várka byla docela početná, tak ta letní ji v počtech předčí. O zajímavých kouscích ale zase nemůže být řeč. V tomhle směru bylo jaro bohatší.
A jelikož již všechny anime běží, bude tento výčet svým obsahem trochu rozsáhlejší.

BROTHERS CONFLICT

ŽÁNR: Shoujo / Reverse harem / Komedie / Romantické
VYCHÁZÍ: Červenec (2)
PODKLAD: Román
PŮVODNÍ TVŮRCE: Takeshi Mizuno
REŽISÉR: Jun Matsumoto
VYTVOŘILO: Brain´s Base
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALu: #3096 / 6,96


ANOTACE
Hinata Ema je jedinou dcerou slavného dobrodruha Hinaty Rintaroua. Jednoho dne se dozví, že se chce Rintarou znovu oženit s úspěšnou tvůrkyní oděvů jménem Asahina Miwa. Protože je Ema nechce rušit, rozhodne se, že se odstěhuje a bude bydlet s jejími třinácti novými bratry, a sice v sídle s názvem Sunrise Residence. Jak žijí pod jednou střechou, začíná se mezi Emou a bratry Asahinovými tvořit románek.

Abych pravdu řekla, nijak zvlášť se na tohle anime netěším, ani mě nijak neláká. Přesto jsem docela zvědavá, jak to všechno dopadne. Poté, co skončilo Utapri a dokonce jsem se zvládla dodívat na Amnesii, mě reverse harem docela zajímá. Zatím se totiž ani jednomu anime tohoto žánru nepodařilo mě přesvědčit, že stojí za to, se na ně dívat. A tak naivně doufám, že by BroCon mohl být v něčem jiný.


FREE!

ŽÁNR: Sportovní / Ze života
VYCHÁZÍ: Červenec (4)
PODKLAD: Román
PŮVODNÍ TVŮRCE: Koji Oji
REŽISÉR: Hiroko Utsumi
VYTVOŘILO: Kyoto Animation
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALu: #587 / 7,90

PROMO (Eng)| PROMO

ANOTACE
Příběh se točí kolem chlapce jménem Haruka Nanase, který vždy miloval potápění a plavání ve vodě. Před dokončením základní školy se zúčastnil společně s členy plaveckého klubu, Makotou Tachibanou, Nagisem Hazukim a Rinem Matsuokou, plaveckého turnaje. Po dosažení vítězství šel každý svou cestou. Čas plyne a uprostřed jednotvárného života na střední škole se objeví Rin a vyzve Haruku k závodu v plavání, čímž Harukovi předvede svou ohromnou výkonnost. Haruka, odmítajíc takovýhle konec, se znovu spojí s Makotou a Nagisem a přivede nového člena, který se jmenuje Rei Ryugazaki, aby vytvořil plavecký klub střední školy Iwatobi s cílem porazit Rina.

Než se nám dostane pokračování Kuroka, bylo by vhodné zabít čas jiným sportovním anime. Sice mám ještě v plánu druhou sezónu Chihayafuru, ale plavání tu ještě nebylo. Ačkoliv jsem si myslela, že Blood lad na sebe strhne všechnu pozornost, zdá se (hlavně podle hodnocení), že Free! ho o nějaké to číslo předběhlo. A nebylo jediné.

KITAKUBU KATSUDOU KIROKU

ŽÁNR: Seinen / Ze života / Komedie
VYCHÁZÍ: Červenec (4)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Kuroha
REŽISÉR: Hikaru Sato
VYTVOŘILO: Nomad
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #5183 / 6,29


ANOTACE
Kitakubu (go-home club, jít domů club) je japonský výraz pro děti, které po škole nenavštěvují žádný klub nebo sportovní aktivity a místo toho chodí domů. Natsuki na otázku, do jakého klubu by se chtěla přidat, odpovídá právě kitakubu. Ke svému překvapení ale zjistí, že tento klub na její škole opravdu existuje. Jeho členy jsou dívky, které si dělají, co chtějí a setkávají se v nich různé charaktery. Prezidentka klubu, Sakura, je volnomyšlenkářka, Botan je dědička školy bojového stylu a Claire je dcera prezidenta Kokonoe konglomerace.

Opět žádné velké očekávání. Ale anotace mě vcelku zaujala, ačkoliv tuším, o čem to celé bude. Pravděpodobně budu odkázána jen na angličtinu, jelikož do češtiny to nikdo nepřekládá, takže se k tomu dostanu až shlédnu zajímavější kousky.

KINIRO MOSAIC | KINMOZA!

ŽÁNR: Seinen / Ze života / Komedie / Školní život
VYCHÁZÍ: Červenec (6)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Yui Hara
REŽISÉR: Tensho
VYTVOŘILO: Studio Gokumi
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #2024 / 7,28


ANOTACE
Příběh se točí kolem Shinobu Oumiyi, 15 leté rádoby "plnokrevné" japonské dívce, která nějakou dobu pobývala ve Velké Británii. Dokonce i zpět v Japonsku ji stále chybí časy, které strávila v zahraničí.
Jednoho dne ji přijde mail, ve kterém stojí, že Alice (dívka, u jejíž rodiny Shinobu pobývala) přijíždí do Japonska.
Anime sleduje příběhu Shinobu, Alice a jiných britských a japonských dívek.

Kiniro mosaic zní už o něco lépe než Kitakubu. Dokonce má o celé jedno číslo lepší hodnocení. Svým dějem mě to také zaujalo dvakrát tolik, takže se na tohle opravdu těším. Může být zajímavé vidět rozdíly či podobnosti těchto dvou národností.

UCHOUTEN KAZOKU | THE ECCENTRIC FAMILY

ŽÁNR: Fantasy / Komedie / Drama
VYCHÁZÍ: Červenec (7)
PODKLAD: Román
PŮVODNÍ TVŮRCE: Tomihiko Morimi
REŽISÉR: Masayuki Yoshihara
VYTVOŘILO: P.A. Works
POČET EPIZOD: 13
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #1602 / 7,44

PROMO (eng) | PROMO 2

ANOTACE
Shimogamo Yasaburō je tanuki , třetí syn rodiny Shimagamo, žije v Kjótu, spolu s lidmi a tengu (dlouhonosí goblini z japonského folkloru). Jednoho dne je Yasaburův otec sněden jako horký hrnec (hot pot) lidskými členy skupiny známé jako "Páteční Club". Zatímco se Yasaburō stará o svého učitele, starého Tengu, bojuje s jinými tanuki, a hraje si s lidskou psychickou (spirituální) dívkou, zjištuje pravdu o smrti svého otce.

RDG posledně docela zklamalo, takže jsem připravená dát šanci trochu něčemu jinému. Navíc anime, v jehož anotaci zazní "japonský folklor" je podle mého už tak dost zajímavé, ale ten děj mě jednoduše zaujal i bez toho. I na to, jak to zní šíleně, má anime dost vysoké hodnocení a vzhledem k jiným svým soupeřům se umístilo velmi slušně.

BLOOD LAD

ŽÁNR: Fantasy / Černá komedie / Akční / Romantické / Supernatural
VYCHÁZÍ: Červenec (7)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Yuuki Kodama
REŽISÉR: Shigeyuki Miwa
VYTVOŘILO: Brain´s Base
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #728 / 7,80

PROMO (eng)| PROMO | PROMO

ANOTACE
Fuyumi je středoškolačka, která se zčista jasná objeví v jiném světě. Přesněji řečeno v pekle (svět démonů), ve čtvrti, které velí upír Staz. Obrazně řečenu mu ukradne srdce, protože upírovi těžko ukradnete srdce skutečně. Naneštěstí je velmi náhle zabita a tak se stává duchem. Staz se snaží vrátit ji zpět k životu, jelikož je posednutý japonskou kulturou a hlavně... vůbec nestihl ochutnat její krev.

Blood lad bylo nejočekávanější novinkou. Trochu nadšení mu ale sebralo anime Free! a Silver spoon, které v celkovém hodnocení skončily úspěšněji. I tak mě ale tohle anime neskutečně zajímá. Mangu jsem ještě nečetla, ač jsem to měla v plánu, ale nechám si ji asi až po anime. A dokonce ho tuším překládají tři nebo čtyři překladatelské skupiny.

MAKAI OUJI: DEVILS AND REALIST

ŽÁNR: Josei / Supernatural / Komedie / Fantasy / Mysterijní
VYCHÁZÍ: Červenec (8)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Madoka Takadono
REŽISÉR: Chiaki Kon
VYTVOŘILO: Dogakobo
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #2450 / 7,15


ANOTACE
Příběh se točí kolem Williama, potomka aristokratické rodiny výjimečného intelektu. Jednoho dne jeho strýc ztratí svůj majetek potom, co selže v podnikání. Z obavy, že se pošpiní jméno jeho rodiny, se William vrací domů a se svým rodinným komorníkem hledá cokoliv, co by se mohlo prodat. Hledání je zavede do podzemní místnosti, která byla opuštěna jeho předchůdcem. V pokoji je kouzelná pečeť a William nechtěně vyvolá démona. Přivolaný démon sdělí Williamovi své jméno - Dantalion - a prozradí mu, že William je vyvolen k tomu vybrat vládce světa démonů.

Jakoby to z oka vypadlo Kuroshitsuji. Nicméně mě Kuroshitsuji celkem bavilo, takže proč ne. Možná to nakonec bude jiné. Opět od toho ale nečekám mnoho, spíš mě zajímavá, čem se to právě od Kura bude lišit nebo v čem to bude stejné.

WATASHI GA MOTENAI NO WA DOU KANGAETEMO OMAERA GA WARUI! | NO MATTER HOW I LOOK AT IT, IT´S YOU GUYS´ FAULT I´M NOT POPULAR!

ŽÁNR: Komedie / Za života
VYCHÁZÍ: Červenec (8)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Nico Tanigawa
REŽISÉR: Shin Onuma
VYTVOŘILO: Silver Link
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #700 / 7,81


ANOTACE
Tomoko Kuroki je velice oblíbená středoškolačka s padesátiletými zkušenostmi v randění a na svém kontě má více než sto různých chlapců… To všechno a ještě mnohem víc dokázala naše hlavní hrdinka ve světě vizuálních novel. V tom reálném světě je jí patnáct let, právě se chystá na střední školu nastoupit a na čele by mohla mít vytetované slovíčko zguja (dívka pochybného vzhledu bez jakýchkoliv zkušeností se vztahy a čistá jak padlý sníh). Její patálie začínají, když s ní celý měsíc a půl od nástupu do prvního ročníku nikdo ze třídy nepromluví ani slovo, a ona začíná urputně uvažovat nad tím, čím to sakra může být. Odpověď je samozřejmě nabíledni, za její neoblíbenost mohou všichni lidé kolem, kteří jí neúnavně hází klacky pod nohy. Chyba přece v žádném případě nemůže být v ní. Nebo snad ano?

Normálně bych po podobném anime nejspíš ani neštěkla, ale jelikož už mám za sebou druhé volumko mangy, vím, do čeho jdu. Některé příhody, které se Tomoko stanou jsou tak trapné, že se občas cítím trapně i za ni a vždycky si vzpomenu, co občas potkalo mě. A proč se vlastně vyjadřovat v minulém čase? Trapasy se mi stávají pořád. Ale tak nějak po přečtení pár kapitol jsem došla k závěru, že jsem naprosto normální... :D

GIN NO SAJI | SILVER SPOON

ŽÁNR: Komedie / Za života / Shounen
VYCHÁZÍ: Červenec (11)
PODKLAD: Manga
PŮVODNÍ TVŮRCE: Hiromu Arakawa
REŽISÉR: Tomohiko Ito
VYTVOŘILO: A-1 Pictures
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #668 / 7,84


ANOTACE
Anime vychází z úspěšné mangy, kterou má na svědomí Hiromu Arakawa (tvůrce Fullmetal Alchemist). Manga vyhrála dvě ceny a to Manga Taishō za nejlepší mangu a Shogakukan Manga Award za nejlepší mangu v Shōnen kategorii.

Hlavní postavou je Hachiken, výborný student z přípravky, který žil ve velkém městě. Hachiken se přihlásil na zemědělskou školu na venkov, kde mají ostatní studenti výhodu, neboť pochází z farem. Jak bude Hachiken zvládat práci se zvířaty? Proč odešel z města na internátní školu?

Tohle anime mě, co se týče děje, zaujalo asi nejvíce z této várky. Nemám ráda města, raději mám vesnické prostředí, tak jsem zvědavá, jak se s tím hlavní hrdina popere. Navíc jde o shounen, což dává všemu trochu jiný rozměr. Vážně se na tohle těším. Dost taky uvažuju o manze, ale to až jak dopadne anime.

GATCHAMAN CROWDS

ŽÁNR: Akční / Dobrodružné / Ecchi / Sci-fi / Shounen
VYCHÁZÍ: Červenec (12)
REŽISÉR: Kenji Nakamura
VYTVOŘILO: Tatsunoko Production
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ NA MALu: #2023 / 7,31

ANOTACE
Příběh se odehrává počátkem léta roku 2015 v Japonsku. Ve městě Tačikawa (západní část Tokia) žije 180 000 lidí, mezi nimiž jsou i takzvaní "Gačamani", bojovníci, kteří bojují ve speciálních oblecích poháněných takzvaným "NOTE", zhmotněním duchovní síly všech živých bytostí, proti tajemné entitě známé jako "MESS".

Opět nic vyloženě zvláštního nebo originálního, ale zaujalo mě to spojední sci-fi, shounenu a ecchi. Asi budu mít nějak přehozené priority, ale nevím, čím to je, že se mi ecchi líbí víc než nějaký reverse harem. Jasně, shounen ai a yaoi už je něco jiné.

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ ANIME, KTERÁ BY VÁS MOHLA ZAUJMOUT:
  • DANGANRONPA | PROMO | Akční / Mysterijní / Horor / Psychologické
  • KINGDOM 2 | Akční / Historické / Seinen / Bojové
  • ROZEN MAIDEN | PROMO | Akční / Drama / Komedie
  • STELLA JOGAKUIN KOUTOU-KA C3-BU | Školní život / Bojové
  • GENSHIKEN NIDAIME | Komedie / Parodie / Ze života
Rekapitulace? Letní sezóna není vůbec špatná, najde se pár zajímavých kousků, které určitě budu sledovat. Docela mě jich pár překvapilo. Mými favority byli Blood lad a Watamote, což se po sepsání článku změnilo. Pokud se budete soustředit na hodnocení na MALu, zjistíte, že Free! a Silver spoon jsou na tom líp. Tyhle čtyři anime tudíž pro mě tvoří špičku a budu se na ně určitě dívat. O zbytek už tak velký zájem nejevím. Spíše je to taková podpůrná četa, kdyby něco zklamalo.

ZDROJE | MYANIMELIST | AKIHABARA | ANIMENEWSNENTWORK | WIKIPEDIA | YOUTUBE
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 22. august 2013 at 12:39 | React

Podaktoré vyzerajú fajne :3

2 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 22. august 2013 at 15:33 | React

Máš poměrně podobný výběr jako já, mně letní sezóna přišla při vybírání poměrně zajímavá, zatím jsem ale ještě nic nerozkoukala, jelikož doháním resty z předchozích sezón, hlavně té jarní.^^

3 Nila Nila | Web | 25. august 2013 at 21:02 | React

Ahoj! Máš obrovský talent! Přihlaš se do naší literární soutěže! Zviditelni si svůj blog!
MMD-překrásný blog :)

4 Yumi ゆみ Yumi ゆみ | Web | 26. august 2013 at 16:40 | React

Nadherný design *___*

5 Saki Saki | Email | Web | 27. august 2013 at 18:27 | React

Nejako som si teraz dala menšiu pauzu od anime... Opäť xD A z toho čo tu máš sledujem len Free, čo eda za moc nestojí, kedže je to len o fanservise T-T xD Ale mám už dosť dlho v pláne WATASHI GA MOTENAI NO WA DOU KANGAETEMO OMAERA GA WARUI! tak sa do toho dúfam pustím xDD
Inak skvelý článok *-* Skvele si to spísala *-*

6 Cyberr Tek Cyberr Tek | Web | 27. august 2013 at 18:51 | React

Mangu si chci přečíst až skončí anime. Vím, takhle by se to dělat nemělo, ale teď, když to mám už rozdívané, tak rovnou počkám na konec. Něco mi říká, že to bude otevřené, takže mě to donutí to dočíst, ale možná ne :D Kdo ví..
Jinak je mi ctí, že mi na blog napsala autorka mého nového layoutu ^-^

7 SNSTeam - Shiori SNSTeam - Shiori | Web | 18. september 2013 at 22:29 | React

Na Watamote se chci taky podívat, ale zdá se mi, že to nikdo nepřekládá -___- a nebo aspon není hardsub .. protože titulky zvlášť fakt nemusím :D:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama