October 2013

Reading update #2

29. october 2013 at 23:55 | Destel |  Reading updates
Knihy byly na blogu už asi definitivně odsunuty na druhou kolej, takže o nějakém knižním blogu snad nemůže být už vůbec řeč. Ale to neznamená, že nic nečtu. Nečtu sice tolik co dřív, jelikož na to opravdu není čas, ale já abych přestala číst úplně? To se nikdy nestane.

>> Veronica Roth - Rezistence | str. 1-368 complete
Pokračování příběhu o divergentní Tris jsem měla doma asi od prázdnin, ale až teď jsem se k tomu dokopala. Nechtělo se mi do toho hlavně proto, že jsem si horko těžko vybavovala, o čem že byla ta první kniha... Ale zase se to v průběhu četby nějak vrátilo.
Ačkoliv obě knihy nepokládám za žádný poklad literatury, svým nápadem mě to opravdu zaujalo a konec mě docela přesvědčil o koupi i třetího dílu. Musím vědět, co to mělo všechno znamenat.
I tak jsem dala knize jen 3 hvězdičky.

>> Scott Westerfeld - Oškliví | str. 1-328 complete
Nedávno jsem v Brně zabloudila k Dobrovskému, když jsem čekala na kámoše a tak nějak jsem neodolala a koupila si tuhle už celkem starou profláknutou knihu od autora s údajně největší fantazií. Ten samý den jsem na ni vylila čokoládu, takže jsem ji nechala uschnout a do čtení se pustila až později.
Musím říct, že začínám mít Scotta docela ráda. Už před Ošklivími jsem četla jeho Leviatana a jehy styl psaní mi sedl.
Moje zpětná reakce už sice není tak nadšená jako po dočtení, ale stále tuhle knihu považuji za jednu z těch lepších, co dnešní YA žánr nabízí. Nápad je to opravdu originální a musela jsem knihu dočíst do konce co nejdřív, takže si zasloužila 4 hvězdičky.

>> Mark Lawrence - Trnový princ | str. 1-328 complete
Hned, jak jsem se dozvěděla, o čem kniha je, věděla jsem, že si ji jednou přečtu. A dokonce jsem to riskla a rovnou si ji pořídila. Mám pocit, že dorazila s Rezistencí, tím pádem už ji mám od prázdnin. Takže na mě celou dobu pokukovala z poličky a já ignorat po ní šáhla až teď.
I když se v knize nádávalo až dost, snesla bych klidně ještě dvakrát tolik. Trnový princ se totiž opravdu s ničím nemazlí.
Dost se mi také zalíbilo pojetí světa, ve kterém se příběh odehrává, ačkoliv to bylo ze začátku trochu zvláštní. Pozadí hradů, magie v konfrontaci s naším skutečným světem prostřednictvím řeckých filosofů a jejich učení... prostě zvláštní. Po celou dobu víme, že se něco stalo a snad se jedná o postapokalyptický příběh a přitom to má prvky rytířské fantasy, kdo ví?! Třepu se na to, že to autor v dalších dílech nějak zmíní.
Pro mě to bylo jasných 5 hvězd.


# Den 23 | Oblíbený kapitán lodi

29. october 2013 at 23:03 | Destel |  30 days One piece challenge
S touhle otázkou jsem si opravdu nevěděla rady, což je taky jeden z důvodů, proč jsem se s challengí tak zasekla. Ono je totiž v podstatě řeč stále o jednom a tom samém. Ačkoliv je One piece opravdu rozsáhlé, zase tolik postav, které by nebyly z těch hlavních a zaujaly, zase tolik není. Koho mám tedy kromě Supernov a Slamáků zmínit?

7. 10. 2013 - Podzimní nostalgie

7. october 2013 at 22:22 | Destel |  Diary
Řekla jsem si, že dokud mám chuť něco psát, měla bych toho využít.
A jelikož už tenhle blog žije nějakých pár let, napadlo mě, že bych si mohla pročíst pár starých článků. Brouzdala jsem a našla deníčkovský zápis ze dne 6. 10. 2010. Je to v té době ještě dost depresivní úvaha. Tyhle nálady mě stačily za ty tři roky zcela opustit. Víceméně jsem opravdu dospěla a už mi ta neznámá budoucnost, která se blíží stále rychleji nepřijde tak děsivá.
Nicméně je to trochu paradox. Sleduju tady změnu osobnosti, která se udála během tří let. A přitom jsem se původně chtěla zmínit o tom, jak jsem změnila za poslední tři měsíce. Je to sice blbost, ale trochu mi přijde, jako by se ty uběhlé tři roky scvrkly to těch tří měsíců. Přinejmenším se můžou prolínat.

Anime & manga | update #4

7. october 2013 at 21:17 | Destel |  Anime & Manga updates
Tenhle (po hodně dlouhé době) rekapitulační a aktualizační výčet anime a mang, které jsem v nedávné době sledovala, bude velmi pestrý. Koneckonců poslední jsem psala v dubnu!!! Jeez, jak ten čas letí. Ani nemá cenu vymlouvat se na lennost. :D Jelikož se mi podařilo pár věcí zkouknout (či přečíst) a na recenze už se asi nedostane, bude to spíš takový mini recenzový článek.

>> Suisei no Gargantia | 13th episode → Complete
Pořád ještě mám spoustu restů z jarní sezóny, ale SnG bylo jedno z mála, které jsem se snažila sledovat pravidelně. No, nevyšlo mi to. Ale i když mám raději, když anime shlédnu naráz a nemám každý díl rozkouskovaný během několika měsíců, při SnG mi to nijak nevadilo. Zápletku děje jsem si dokázala zpětně vybavit zcela bez problémů. Přičítám to tomu, že mě to bavilo a našla jsem v tom nějaký smysl.
Možná, že se Suisei no Gargantia tváří poněkud nevýrazně. Já sama o něm moc neslyším, přitom by si více pozornosti určitě zasloužilo. Z jarní várky určitě patří mezi ty "lepší" a nebojím se ho svým tématem přirovnat k jiným anime jako Psycho-pass nebo Shinsekai yori.

>> Aku no Hana | 13th episode → Complete
Přiznám se, že ze začátku jsem tomuhle anime moc nadějí nedávala. Ale čím déle jsem to sledovala, tím více mě začalo pohlcovat. Nejedná se totiž o klasický kousek. Jistě každého hned do očí udeří kresba a netradiční pojetí. Kde komu tenhle styl nemusí vyhovovat, ale mě za chvilku přišel naprosto perfektní. Skvěle totiž vykresloval atmosféru příběhu. Nejedná se taky o nic akčního ani fantasy. Je to pro mě prostě jiné a tím pádem se to podepsalo i na mém hodnocení, které bylo docela vysoké. Bylo to trochu temné, sociální drama, které stojí za to vidět.


>> Gin no Saji / Silver spoon | 11th episode → Complete
Kupodivu se mi podařilo dokoukat i pár anime z letní sezóny. První z nich bylo Silver spoon, o kterém jsem nějakou dobu slyšela ve spojitosti se svým žánrem. Shounenů (nebo spíše dobrých) totiž moc nepřibývá, jsou tu jisté stálice, ale nic nenového. Tudíž jsem se těšila a nevěděla, do čeho jdu. Téma je totiž opravdu nečekané, ale pro mě rozhodně příjemné. :D A i když jsem se ze začátku vůbec netvářila, nečekala jsem, že mě to nakonec začne tolik bavit. Bylo to pro mě příjemné překvapení. A pokud se nepletu, další série už by měla být odsouhlasena, o datum je stanoven na leden (info z animelistu).
Ale největším překvapením pro mě bylo, že autorkou mangy je Hiromi Arakawa, která stvořila i FMA. To mi přijde jako hodně velká změna.

>> Free! | 12th episode → Complete
Po prvním dílu Free! jsem měla pocit, že je to Kuroko no basket ve vodě plus ten slashovský fanservis. Tím pádem jsem se toho trochu lekla a už se mi do toho nechtělo. Nicméně jsem tomu dala šanci a zbytek dokoukala docela nadšeně. Není to žádná pecka, rozhodně je to spíš slabší anime. Ale je to přesně ten druh, který si je třeba dát mezi/po nečem složitém nebo dlouhém. Dost se mi zalíbilo i zakončení, které se sice dalo odhadnout, ale čas od času je potřeba dát si nějaké guilty pleasure. Svým způsobem se na pokračování docela těším a rozhodně je pro mě tohle anime větším přínosem než Utapri, které nemá ani ten fanservis.

>> Paradise Kiss | 12th episode → Complete
Na tohle jsem narazila náhodou, někde na blogu mých "favs" a že se jedná o stejnou autorku jako v případě Nany, neodolala jsem. Nebylo to sice tak dobré jako Nana, ale jelikož jsem se v poslední době začala opravdu trochu hlouběji zajímat o módu, anime s tímto tématem mě opravdu zajímalo. A nakonec to nebylo vůbec špatné, jen to prostě nebylo tak dobré jako Nana. Líbí se mi ale osobitý styl autorky a naprosto jsem si zamilovala jak opening tak ending.


>> Danganronpa: ...The Animation | 13th episode → Complete
A další z letní várky. Původně jsem vůbec neměla v plánu se na tohle anime dívat. A když už bych měla, tak jen jako jedno mezi posledními. A přesto to dopadlo takhle.
Trochu mě mrzí, že bylo hodně cenzurováno, jinak bych se do toho ponořila asi mnohem víc. I tak se mi ale líbil příběh založený na detektivním pátrání. Nicméně mě hodně zklamal závěr. Opět to na mě působilo jako psychologický tah na mládež. A jednoduše nemám ráda tyhle "dobro zvítězí" konce. Místy to taky pokulhávalo v uvěřitelnosti a mělo to opravdu hodně rychlý spád. Na jednu stranu to bylo napínavější, na druhou stranu mám teď pocit, jako by to nebylo to pravé ořechové. Aby se mi to líbilo, musela bych to brát hodně s nadsázkou, což se mi moc nedaří.