November 2013

Anime & manga | update #5

18. november 2013 at 20:41 | Destel |  Anime & Manga updates
Opět se mi podařilo za tu otřesně dlouhou dobu přece jenom shlédnout do konce pár anime. Ale že se nejspíš (jakože určitě) nedostanu k sepsání samostatné recenze, updaty to všechno zachraňují. Dokonce uvažuju, že veškeré moje názory budu podávat tímto způsobem. Nikoho stejně nebaví číst dlouhé recenze, kde si stejně jenom hraju na to, že tomu "snad trochu" rozumím. Navíc se opět blíží zkouškové období (nebo alespoň zápočtový týden) a za deset dnů musím mít napsanou seminárku, se kterou jsem loni vyhořela... prostě nic, z čeho má člověk radost.

>> Blood Lad | 10th episodes → Complete | MAL - 7,75 | score 8
Fuyumi je středoškolačka, která se zčista jasná objeví v jiném světě. Přesněji řečeno v pekle (svět démonů), ve čtvrti, které velí upír Staz. Obrazně řečenu mu ukradne srdce, protože upírovi těžko ukradnete srdce skutečně. Naneštěstí je velmi náhle zabita a tak se stává duchem. Staz se snaží vrátit ji zpět k životu, jelikož je posednutý japonskou kulturou a hlavně... vůbec nestihl ochutnat její krev.

Většina letních anime už skončila, což není s mírou rozpětí epizod od deseti do třinácti nic překvapivého. Prostě... snažím se je dokoukat, co nejdřív. Od Blood Lad jsem dokonce četla první kapitolu, kdy mě překvapilo tlačítko Surprise na mangafox. První kapitola se mi sice líbila, ale dál jsem nečetla, protože se mi nechtělo pouštět do ongoingu. Anime bylo tedy jasná volba.
Opravdu se mi líbila kresba, která mi mírně připomínala Soul Eatera. Dějově to není zase takový zázrak. Čekala jsem mnohem více humoru, trochu více emocí a bojů. Ale zase musím brát v úvahu, že anime žánrově nebylo zařazeno pod shounen, tudíž se tohle negativum nemůže brát vážně. Bylo to prostě trochu jiné a tím mě to zaujalo a zároveň se vůči tomu tvářím trochu rozpačitě. Trochu za to může i fakt, že se zfilmovalo jen deset dílů.
Postavy jsou také velmi různorodé a vztahy mezi nimi anime dotváří, ale opět mám trochu výhrady vůči hlavní hrdince, i když to nebyla taková katastrofa, jak jsem ze začátku očekávala.
Hodně uvažuju nad tím, že si přečtu mangu, protože mě deset dílů opravdu nestačilo a je podle mě škoda, že jich nebylo víc.

>> Brothers Conflict | 12th episodes → Complete | MAL - 6,81 | score 5
Hinata Ema je jedinou dcerou slavného dobrodruha Hinaty Rintaroua. Jednoho dne se dozví, že se chce Rintarou znovu oženit s úspěšnou tvůrkyní oděvů jménem Asahina Miwa. Protože je Ema nechce rušit, rozhodne se, že se odstěhuje a bude bydlet s jejími třinácti novými bratry, a sice v sídle s názvem Sunrise Residence. Jak žijí pod jednou střechou, začíná se mezi Emou a bratry Asahinovými tvořit románek.

Nevím, proč se na ty reverse harémy vůbec dívám. Vždycky doufám, že to bude lepší, než to, co jsem viděla naposledy, ale doufat nestačí. Brothers Conflict je zatím vůbec nejhorší reverse harem, co jsem viděla. Děj má sice, co se týče pospolitosti, jakousi hlavu a patu, ale přitom je úplně padlý na hlavu. Jistě, v Japonsku incest není nic neobvyklého (dle toho, co nám servírují v anime a mangách), ale i tak je to pro mě něco těžce zkousnutelného. Ale i tak to není to, co mi vadí nejvíc. A každý nejspíš tuší, co přijde.
Hlavní hrdinka je něco tak neskutečného, že se z toho těžce zpamatovávám ještě teď. Nechci moc spoilerovat... ale... aby se do ní zabouchlo téměř všech dvanáct bratrů, to už je trochu moc. Jistě, anotace se o tom zmiňovala. Ale i tak jsem to nečekala a úplně mě to znechutilo.
Když už něco rozdívám, musím to dojet do konce, ale u tohohle anime jsem opravdu hodně uvažovala, že s tím seknu.

>> Shingeki no Kyojin | 25th episodes → Complete | MAL - 8,95 | score 10
Před několika stovkami let bylo lidstvo téměř vyhubeno obry. Obři jsou typicky několik metrů vysocí, zdá se, že nemají žádnou inteligenci a požírají lidské bytosti. Navíc to dělají čistě z potěšení než pro nedostatek jídla. Malé procento lidí přežívá za extrémně vysokou zdí, která je větší než největší z obrů, takže se přes ni nedostanou.
V současnosti město za zdí nevidělo obra více než sto let. Dospívající chlapec Erlen a jeho nevlastní sestra Mikasa se stanou svědky hrozné události. Z ničeho nic se objeví gigantický, který zničí městské hradby a s pousta menších obrů tak prnikne dovnitř. Jak prochází městem, dvě děti jsou nuceny sledovat, jak jeden z nich sežere jejich matku zaživa. Eren slíbí, že zabije všechny obry do jednoho a pomstí tak celé lidstvo.

Snad už ani není člověka, kdo by o tomhle anime neslyšel. Překvapivě mi trvalo strašně dlouho, než jsem ho zkoukla celý a fakt se docela stydím. Málem jsem to anime dala na jeden zátah, ale nakonec jsem si na to vyčlenila dva večery. Ať už to bylo sebevíc napínavé, spánek to neporazilo.
Bavilo mě to, i když jsem četla mangu a věděla, o čem to celé bude. Byl to nářez a myslím, že dle hodnocení to ještě dlouho nářez bude. Nemá cenu se dále k tomuto kousku vyjadřovat. Většina to viděla a dá mi za pravdu. Nebo nedá a k tomu taky nemám co říct. :)

# Den 24 | Oblíbený příběh v pozadí

4. november 2013 at 19:20 | Destel |  30 days One piece challenge
Oblíbeným příběhem jsem nejspíš myslela to, čím se zabývají jednolivé arcy... ale jistá si tím už nejsem. Mohlo by se to totiž brát taky jako příběh související s některou hlavní postavou (ale na to trochu zase navazuje následující den s tématem retrospektivní příběh).