Anime & manga | update #5

18. november 2013 at 20:41 | Destel |  Anime & Manga updates
Opět se mi podařilo za tu otřesně dlouhou dobu přece jenom shlédnout do konce pár anime. Ale že se nejspíš (jakože určitě) nedostanu k sepsání samostatné recenze, updaty to všechno zachraňují. Dokonce uvažuju, že veškeré moje názory budu podávat tímto způsobem. Nikoho stejně nebaví číst dlouhé recenze, kde si stejně jenom hraju na to, že tomu "snad trochu" rozumím. Navíc se opět blíží zkouškové období (nebo alespoň zápočtový týden) a za deset dnů musím mít napsanou seminárku, se kterou jsem loni vyhořela... prostě nic, z čeho má člověk radost.

>> Blood Lad | 10th episodes → Complete | MAL - 7,75 | score 8
Fuyumi je středoškolačka, která se zčista jasná objeví v jiném světě. Přesněji řečeno v pekle (svět démonů), ve čtvrti, které velí upír Staz. Obrazně řečenu mu ukradne srdce, protože upírovi těžko ukradnete srdce skutečně. Naneštěstí je velmi náhle zabita a tak se stává duchem. Staz se snaží vrátit ji zpět k životu, jelikož je posednutý japonskou kulturou a hlavně... vůbec nestihl ochutnat její krev.

Většina letních anime už skončila, což není s mírou rozpětí epizod od deseti do třinácti nic překvapivého. Prostě... snažím se je dokoukat, co nejdřív. Od Blood Lad jsem dokonce četla první kapitolu, kdy mě překvapilo tlačítko Surprise na mangafox. První kapitola se mi sice líbila, ale dál jsem nečetla, protože se mi nechtělo pouštět do ongoingu. Anime bylo tedy jasná volba.
Opravdu se mi líbila kresba, která mi mírně připomínala Soul Eatera. Dějově to není zase takový zázrak. Čekala jsem mnohem více humoru, trochu více emocí a bojů. Ale zase musím brát v úvahu, že anime žánrově nebylo zařazeno pod shounen, tudíž se tohle negativum nemůže brát vážně. Bylo to prostě trochu jiné a tím mě to zaujalo a zároveň se vůči tomu tvářím trochu rozpačitě. Trochu za to může i fakt, že se zfilmovalo jen deset dílů.
Postavy jsou také velmi různorodé a vztahy mezi nimi anime dotváří, ale opět mám trochu výhrady vůči hlavní hrdince, i když to nebyla taková katastrofa, jak jsem ze začátku očekávala.
Hodně uvažuju nad tím, že si přečtu mangu, protože mě deset dílů opravdu nestačilo a je podle mě škoda, že jich nebylo víc.

>> Brothers Conflict | 12th episodes → Complete | MAL - 6,81 | score 5
Hinata Ema je jedinou dcerou slavného dobrodruha Hinaty Rintaroua. Jednoho dne se dozví, že se chce Rintarou znovu oženit s úspěšnou tvůrkyní oděvů jménem Asahina Miwa. Protože je Ema nechce rušit, rozhodne se, že se odstěhuje a bude bydlet s jejími třinácti novými bratry, a sice v sídle s názvem Sunrise Residence. Jak žijí pod jednou střechou, začíná se mezi Emou a bratry Asahinovými tvořit románek.

Nevím, proč se na ty reverse harémy vůbec dívám. Vždycky doufám, že to bude lepší, než to, co jsem viděla naposledy, ale doufat nestačí. Brothers Conflict je zatím vůbec nejhorší reverse harem, co jsem viděla. Děj má sice, co se týče pospolitosti, jakousi hlavu a patu, ale přitom je úplně padlý na hlavu. Jistě, v Japonsku incest není nic neobvyklého (dle toho, co nám servírují v anime a mangách), ale i tak je to pro mě něco těžce zkousnutelného. Ale i tak to není to, co mi vadí nejvíc. A každý nejspíš tuší, co přijde.
Hlavní hrdinka je něco tak neskutečného, že se z toho těžce zpamatovávám ještě teď. Nechci moc spoilerovat... ale... aby se do ní zabouchlo téměř všech dvanáct bratrů, to už je trochu moc. Jistě, anotace se o tom zmiňovala. Ale i tak jsem to nečekala a úplně mě to znechutilo.
Když už něco rozdívám, musím to dojet do konce, ale u tohohle anime jsem opravdu hodně uvažovala, že s tím seknu.

>> Shingeki no Kyojin | 25th episodes → Complete | MAL - 8,95 | score 10
Před několika stovkami let bylo lidstvo téměř vyhubeno obry. Obři jsou typicky několik metrů vysocí, zdá se, že nemají žádnou inteligenci a požírají lidské bytosti. Navíc to dělají čistě z potěšení než pro nedostatek jídla. Malé procento lidí přežívá za extrémně vysokou zdí, která je větší než největší z obrů, takže se přes ni nedostanou.
V současnosti město za zdí nevidělo obra více než sto let. Dospívající chlapec Erlen a jeho nevlastní sestra Mikasa se stanou svědky hrozné události. Z ničeho nic se objeví gigantický, který zničí městské hradby a s pousta menších obrů tak prnikne dovnitř. Jak prochází městem, dvě děti jsou nuceny sledovat, jak jeden z nich sežere jejich matku zaživa. Eren slíbí, že zabije všechny obry do jednoho a pomstí tak celé lidstvo.

Snad už ani není člověka, kdo by o tomhle anime neslyšel. Překvapivě mi trvalo strašně dlouho, než jsem ho zkoukla celý a fakt se docela stydím. Málem jsem to anime dala na jeden zátah, ale nakonec jsem si na to vyčlenila dva večery. Ať už to bylo sebevíc napínavé, spánek to neporazilo.
Bavilo mě to, i když jsem četla mangu a věděla, o čem to celé bude. Byl to nářez a myslím, že dle hodnocení to ještě dlouho nářez bude. Nemá cenu se dále k tomuto kousku vyjadřovat. Většina to viděla a dá mi za pravdu. Nebo nedá a k tomu taky nemám co říct. :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 moira moira | Web | 20. november 2013 at 20:51 | React

Na Blood Lad se strašně dlouho chystám... takže říkáš, že manga bude lepší? Hmm...

Shingeki no Kyojin - jeje, já na to anime úplně zapomněla! Měla jsem ho v odkazech, ale pak mi starý počítač kleknul, vše zmizelo a s tím jsem se zapomněla dokoukat i na tohle. Kruci. Musím si to už pustit. :D
(btw - bylo to tak před pěti lety. Jen detail k tomu, jak úžasnou paměť mám. :D)

2 Saki Saki | Email | Web | 22. november 2013 at 20:43 | React

Blood Lad; Ja neviem, i keď na to počujem zväčša pozitívne ohlasy, tak sa mi do toho stále nejako nechce .___." Neviem, nejak ma to prostresie, kde sa to odohráva, moc neláka >.>
Brothers Conflict; Ugh, do toho som sa radšej ani nepustila, už len z trailer-u mi bolo jasné, že to bude čisto o fanservise a totálne bez deju :D
Shingeki no Kyojin; OMG, ja na toto anime stále nemám slov, úplná pecka :D

3 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 25. november 2013 at 20:07 | React

K Blood Ladu, měla jsem ho na seznamu, viděla jsem ks prvního dílu, ale musím upřímně říct, že přestože jsem se na to poměrně dost těšila, nějak mě to nechytlo... Zatím to mám v on-hold a uvidím, jestli se k tomu ještě vrátím :D
Brothers Conflict jsem na seznamu neměla a teď jsem za to ráda, protože na to slyším jen samé negativní ohlasy, jsem ráda, že jsem s tím neztrácela čas.
K Shingeki no Kyojin nemám co dodat, prostě naprosto boží anime^^

4 beepinka beepinka | Web | 5. december 2013 at 23:11 | React

Blood Lad jsem viděla snad první dva nebo tři díly. Nasmála jsem se u toho ,ale nějak jsem u toho nevydržela. nicméně se mi líbilo,jak hlavní hrdina byl úplně neskutečný otaku maniak xD!
Brothers Conflict - nejprve jsem byla nadšená a pak to nadšení ze mě nějak opadlo :D! Ten děj mi přijde naprosto o ničem prakticky..nebavilo mě to pak už. Tak jse mse na to asi po 6 dílech vykašlala. A twincest mi nevadí xD ;)
SnK- bestovní anime...velmi se těším na druhou sérii ><!!!!

5 Hikari ひかり Hikari ひかり | Web | 9. december 2013 at 18:19 | React

Ahoj, moc se mi líbí tvůj blog a hledám nějaká SBčka, nechtěla by jsi spřátelit? Promiň, že to píšu sem, ale bojím se že v reklamách nebo v SB článku by jsi si toho nevšimla :) http://japan-anime-music.blog.cz/1312/chces-spratelit

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama