January 2014

Anime & manga | update #6

21. january 2014 at 22:21 | Destel |  Anime & Manga updates
Mezi učením a učením se mi nakonec udělal týden volna, na který mám sice naplánované se učit, ale chytla mě znovu nálada na anime a tak jsem poslední dny projížděla podzimní a zimní sezónu a vybírala, na co se budu koukat. A jak jsem se zděsila, když jsem zjistila, kolik mi toho uteklo!! Dobrá zpráva je, že se snažím to dohánět. :)

>> Ao no Exorcist Gekijouban | film → Complete | MAL - 8,03 | score 9
Rin, Šiemi a Juki jdou na společnou misi, aby vymítili Přízračný vlak. Jak už to tak s Rinem bývá, nejde nic tak, jak má. Celkem jednoduchá mise se zvrtne ve velkou akci, při které sice zachrání nevinné duše, ale samotný démon uteče. V rozbořených ruinách po zápase pak objeví zcela jiného démona, o jehož schopnostech nic neví. Jako potrestání za nezdařenou misi má Rin za úkol démona hlídat. Malý, nevinně vypadající klučina se brzy s Rinem natolik spřátelí, že se může volně pohybovat a objevovat Rinův svět. Když se však ukáže, jaké schopnosti tento démonek má, začne se schylovat k velkému problému...

I když mě samotné anime natolik nelákalo, nakonec jsem musela uznat, že je to na dnešní dobu vcelku povedený shounen, od kterého jsem se jen tak neodtrhla. V prvé řadě mě dostala grafika a kresba, poté to byl příběh a hned na to následovala hudba. Na film jsem tedy byla hodně zvědavá a už asi rok jsem objížděla anglické stránky a hledala, jestli ho najdu online. A nedávno jsem ho objevila na shirai s českými titulky. Prostě lahoda. Příběh je sice trochu předvídatelný, ale hrozně se mi líbil. Měl hlavu a patu, každá minuta mě bavila a s takovou grafikou se na to dívalo jedna radost. Můžu jenom doporučit. Za zmínku stojí i soundtracky, které mě naprosto uchvátily.

>> Kaichou-wa Maid-sama | 1-98 chapters → Complete | MAL - 8,48 | score 9
Předsedkyně studentské rady Ayuzawa Misaki žije v chudé rodině. Aby matce alespoň trochu pomohla, pracuje jako maidka v kavárně Maid Café. Udržuje to v tajnosti, aby si nezničila svoji pověst a ve škole se jí neposmívali. Jenže co se stane, když toto malé tajemství objeví Usui Takumi?

Nejsem zrovna zastánce těchto příběhů, ale když se do nich pustím, musím stáhnout ocas mezi nohy a uznat, že mě to baví. Když jsem tedy shlédla anime, řekla jsem si, že se pustím i do mangy. A že byla nedávno konečně dokončena, trochu mě to nakoplo.
Začátek byl sice utrpení, jelikož anime bylo opravdu přes kopírák, a tak jsem tušila, co se stane. Jakmile jsem se dostala přes tuto linii, začalo to být jiné. Být o něco mladší, asi si to užiju mnohem víc. Takhle mi nezbývalo, než se na děj dívat s velkým nadhledem a číst to jako pohádku. Přesto se mi konec docela zamlouval, jelikož se vyhnul zbytečným klišé a dal se považovat za aspoň minimálně originální.
I přes to všechno je to ale manga, u které se člověk pobaví a udržuje si jakýsi naprůměrný standard, od toho se také odráží mé hodnocení.

>> Shiki | 1-22 episodes → Complete | MAL - 8,18 | score 9
Sotoba je poklidná malá vesnička s populací pohybující se okolo čísla 1300. Do této vesničky se během jedné horké letní noci přistěhuje nová rodina. Kdo jsou? Místní lékař Tošio Ozaki nemůže přijít na příčinu záhadných úmrtí, která se v Sotobě rozrostou. Řádí tu neznámá epidemie? Nacuno se přistěhoval do vesnice z velkoměsta, přirozeně se tu nudí, nenávidí to tady. Všichni jsou pro něj burani. Jeho obdivovatelka zemře, ale i tak si nemůže oddychnout, protože má stále pocit, jako by ho někdo sledoval. Nemohla se přeci vrátit z říše mrtvých, že ne? Nacuno se rozhodne, že záhadu vyřeší! Muroi Seišin, místní kněz, se také začne zajímat o úmrtí. O něj se naopak zajímá dcera z nově přistěhované rodiny. Možná jsme se právě seznámili s hrdiny tohoto anime; pokud nezemřou…

Dodívat se na tohle anime mi dalo více práce, než jsem čekala. Po jedné epizodě jsem neměla jaksi náladu ani čas a už jsem se nedokázala přimět na to dodívat. Doteď nechápu proč. Je to skvělé anime. Rozhodně je, co se týče upíří tématiky, mým nejoblíbenějším. Bylo strhující, napínavé, místy trochu děsivé a zažrala jsem do toho i po dlouhé pauze.

ZDROJE | GOOGLE, AKIHABARA

15. 1. 2014 - Již šestý rok

15. january 2014 at 14:26 | Destel |  Diary
Destel stále žije, a sama doufám, že žije ještě i její blog.
Prosinec jsem totiž celý zazdila, ačkoliv jsem měla spoustu času, který jsem proležela v posteli a využila díváním na filmy.
Ale nebylo to celé jenom o tom. Hned první týden jsem se ocitla na oslavě bratrance mého přítele, který slavil svůj první rok. A od toho dne mi v podstatě začaly Vánoce, které byly na chvíli přerušeny zápočtovým týdnem.
A pak... samotné Vánoce. Je divné zmiňovat je už po jejich boomu, všechny stromky už jsou pravděpodobně v popelnici. Každopádně jsem se na ně hrozně těšila. Ségra to totiž nevydržela a tak trochu se zmínila o tom, co asi dostanu od přítele. Věděla jsem teda jenom to, že ho prý zabiju a že je to celkem drahé. Jednou jsme se kvůli tomu málem pohádali, protože mám trochu omezené finanční prostředky a nechtěla jsem se cítit blbě, když mu dám blbou voňavku a šál. Přiznám se, že jsem čekala nějaký hodně romantický dar (čili nějaký šperk) a nebo televizu, kterou pořád zmiňoval a chtěl mi ji do pokoje koupit.