Anime výběr | Podzim 2013

15. march 2014 at 11:04 | Destel |  Anime chart
Z anime výběru - co budu sledovat - se pomalu stává výběr toho - co už sleduji. A není to vůbec na škodu, protože si tím ušetřím většinou spoustu času. Nemusím začínat anime, se kterými budu pouze ztrácet čas a horkotěžko je vždy dodívám, ale začnu rovnou s těmi, o kterým vím, že mají slušné hodnocení a je vysoká pravděpodobnost, že se mi budou líbit. Přesně tímto způsobem jsem sestavovala i tento seznam ( i když jsem ještě nezačala sledovat všechny - jo jsem beznadějná). Z této sezóny se mi zalíbilo hodně anime, dokonce tolik, že by tento seznam musel být dvakrát tak dlouhý, tak jsem vypasala deset anime, které mají nejvyšší hodnocení na MALu, a které opravdu s největší pravděpodobností budu sledovat (či už sleduji).

KUROKO NO BASUKE 2ND SEASON

ŽÁNR: Komedie/Školní/Shounen/Sportovní
PODKLAD: Manga
STUDIO: Production I.G
POČET EPIZOD: 26
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #18 / 8,85
Kagami s Kurokem pokračují vstříc svému snu. S obří dávkou štěstěny se jim podařilo o chlup porazit dva z členů Generace Zázraků, ale před sebou mají další výzvy. Není jí jen eso a totálně neporazitelný hráč Aomine, ale i další dva hráči, pivot Murasakibara a kapitán Akashi. Dokáží se přiblížit blíže ke svému cíli, nebo budou cestou rozdrceni?

Pokračování Kuroka si samozřejmě nemůžu nechat ujít. Pár dílů už jsem viděla, ale jelikož mám za sebou mangu, bylo tentokrát trochu těžší udržet mě v nějaké napínavé náladě. Nejspíš si opět počkám na skončení vysílání a teprve pak to sfouknu v co nejkratší době.


MAGI: THE KINGDOM OF MAGIC

ŽÁNR: Akční/Dobrodružný/Fantasy/Shounen
PODKLAD: Manga
STUDIO: A-1 Pictures
POČET EPIZOD: 25
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #61 / 8,59
Příběh pokračuje tam, kde skončila první řada. Po úspěšném zdolání dungeonu se naši přátelé vrací k Sindibádovi a ostatním. Z počátku to vypadá na klidný život v království Syndria, ale to by nesměl zakročit Al Tharmen a náš dobře známý magi Judar. A tak se opět vydáváme na cestu za novými dobrodružstvími, kde se více seznámíme s dalšími magi, kteří vybírají své krále a hýbou světem. Zvládnout to Aladin s přáteli? Nebo Říše Kou dobude celý svět?

Zpočátku jsem měla jakési odhodlání k tomu pustit se do mangy, ale přece jenom se mi nechce začínat nic nedokončeného (takových věcí mám rozečtených už dost) a navíc mě anime baví mnohem víc, když nevím, jak to dopadne (tedy raději anime než mangu; jelikož jsem teď s časem naštíru, raději si vybírám tu méně náročnější variantu). Ale televizní série mě jaksi minula, nebo spíš jsem ji vypustila z hlavy. Z nějakého důvodu na to stále nemám chuť a mám pocit, že za to může informace, která tvrdí, že první série byla hodně urychlená, tudíž spousta věcí z mangy se do anime nedostala. A já jsem strašný puntičkář. Ale nakonec na to přijde, tím jsem si jístá.

LOG HORIZON

ŽÁNR: Akční/Dobrodružný/Fantasy/Shounen/Herní
PODKLAD: Novela
STUDIO: Satelight
POČET EPIZOD: 25
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #287 / 8,19
Třicet tisíc hráčů z Japonska je uvězněno ve světě MMORPG Elder Tale. Co byl jednou fantasy svět s prvky boje na blízko a magií, je nyní svět skutečný. Shiroe se společně s jeho starým přítelem Naotsugem a krásnou assassinkou Akatsuki snaží v tomto světě přežít.

Ani mě nepřekvapuje, že je Log horizon hodnocen jako třetí nejlepší anime z podzimní sezóny. Po SAO je celkem logický zájem o podobná anime. I u mě to bylo jedno z mála anime, které jsem z žánru - zavřu tě někam a budeš muset bojovat, abys přežil - přežila já sama (vlastně to bylo možná jediné, na které jsem se odhodlala podívat). Na Log horizon se celkem těším, jelikož mě zajímá, v čem se bude lišit nebo podobat. Mám ale takové tušení, že to nejspíš bude lepší než SAO, nebo v to alespoň doufám.

KILL LA KILL

ŽÁNR: Akční/Komedie/Školní
PODKLAD: -
STUDIO: Trigger
POČET EPIZOD: 24
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #316 / 8,16
Na akademii Honnouji vládne železnou rukou předsedkyně školní rady Kiryuin Satsuki. Ta dle svého uvážení rozdává uniformy Goku, které lidem dávají nadlidskou sílu. Nikdo se jí nedokáže postavit až do chvíle, kdy na akademii nastupuje nová studentka, která vlastní polovinu obřích nůžek.
Touto novou studentkou je Matoi Ryuko, která chce objasnit vraždu svého otce…

Kill La Kill mě zaujalo především svou grafikou. Po prvním díle jsem byla na toto anime příjemně naladěna, ale s překladem to nějak vázlo, tudíž jsem se dál nedostala a nějak toto anime zazdila. Taky možná proto, že jsem zaslechla, že se vyznačuje hlavně dobrými souboji, ale zbytek trochu pokulhává. Každopádně si o tom udělám svůj vlastní obrázek. Nejdřív to ale bude chtít splašit někde pořádnou dávku času a chuti.

NAGI NO ASUKARA

ŽÁNR: Drama/Fantasy/Romantické
PODKLAD: -
STUDIO: P.A. Works
POČET EPIZOD: 26
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #338 / 8,14
Jaké by to asi bylo žít pod mořem? Sakišima Hikari tak žije. Kvůli problémům se solí v oblasti, kde žije, byla uzavřena jeho škola a on je tak nucen přejít spolu se svými spolužáky a kamarády do školy na souši. Ale vztahy mezi suchozemci a lidmi z moře nejsou přátelské. Aby toho nebylo málo, city mezi skupinou hlavních hrdinů nejsou jen kamarádské… Jak se vypořádají s nuceným soužitím?

Jedno z mála anime, které mám rozkoukané docela daleko a nevadí mi čekat na další díl. Děj se dá lehce zapamatovat a znovu se do toho zahledět. Rozhodně jde o velmi originální zápletku, která se časem ještě zkomplikuje. Opravdu se většinou řeší vztahy mezi lidmi ze souše a hlavně mezi čtyřmi kamarády navzájem. Ale dostala jsem se do části, kdy se začíná hodně komplikovat a začíná mě to opravdu bavit. Pro mě je tohle anime zatím asi největším překvapením z této sezóny. A grafika je vážně úžasná, už jen díky tomu bych se na to dívala příběh nepříběh.

NON NON BIYORI

ŽÁNR: Komedie/Školní/Ze života/Seinen
PODKLAD: Manga
STUDIO: Silver Link
POČET EPIZOD: 12
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #380 / 8,09
Ichijou Hotaru je žačka pátého ročníku základní školy. Doteď žila v Tokiu, ale její rodina se přestěhovala do malé, poklidné vesničky. Tokio se ale od nějaké vesnice poměrně liší a není tedy divu, když je Hotaru překvapená při svém nástupu do školy. Ve třídě jsou jen tři dívky a kluk. Miyauchi Renge, žačka první třídy, Koshigaya Natsumi, žačka sedmé třídy, Koshigaya Komari, žačka osmé třídy a Koshigaya Suguru, žák deváté třídy. Poté, co se k nim připojí Hotaru je na celé škole 5 žáků. Vzhledem k tomu, že jsou všichni v rozdílných ročnících, musí se učit sami. Tohle ale nejsou jediné věci, které Hotaru na první pohled vyvedou z míry.

Dost mě překvapilo, že právě tohle anime je jedno z tak dobře hodnocených. Rozhodně bych ho na to netypovala. Nejspíš by se v mém seznamu objevilo, ale někde na konci se štítkem "možná někdy". Mám ráda žánr Slife of life, ale hodně mě v tomto případě nadchl žánr seinen, protože si děj k tomuto žánru vážně nedokážu spojit. Usagi drop a kombinace slice of life a josei mi přišla naprosto přirozená, u non non biyori mám úplně opačný pocit. Kažopádně jsem na to zvědavá.

KYOUSOUGIGA

ŽÁNR: Akční/Fantasy/Supernatural
PODKLAD: -
STUDIO: Toei Animation
POČET EPIZOD: 10
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #400 / 8,07
Koto a její bratři A a Un se zasekli v cizím městě, kde způsobují pořádný chaos. Země zvaná Kjóto ale není Kjóto, z kterého původně pocházejí. Musí najít atypického králíka, aby se mohli dostat domů. Koto, která je z nich nejstarší je s tímto místem, kterému vládne mnich, démon a kněz, zdá se nějak spojená.

Opět jsem stejně překvapená jako v předchozím případě. Rozhodně bych toto anime netypovala na nějak výrazně oblíbené a už vůbec ne dobře hodnocené. Vždycky mě v takových případech odradí králík (a fakt nevím, proč ho Japonci všude cpou). Obrázek mě taky nijak nenadchl, jelikož slibuje celkem zvláštní grafiku. Většinou mě právě tohle navnadí, protože mám ráda nevšední kresby, ale tentokrát to z mé strany zůstalo jaksi nepovšimnuto.
Také jsem někde narazila na informaci, že spousta věcí byla vysvětlena v ONA sérii a tohle má nějak navazovat. Je to další z důvodu, proč se mi do tohoto anime moc nechce... ale tu zvědavost asi jen tak něčím nepřebiju.

DAIYA NO A / DIAMOND NO ACE

ŽÁNR: Komedie/Školní/Shounen/Sportovní
PODKLAD: Manga
STUDIO: Madhouse / Production I.G
POČET EPIZOD: 26
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #449 /8,02
Příběh sleduje Eijun Sawamuru, nadhazovače, který začne navštěvovat elitní školu, kterou navštěvuje brilantní chytač jménem Kazuya Miyuki. Společně se zbytkem týmu budou usilovat o legendární mistrovství Japonska jménem Koushien. A to svou tvrdou prací a odhodláním.

Další sportovní anime, které jsem ze začátku vůbec nezaznamenala. Teprve až jsem si projížděla seznam potřetí, napadlo mrknout na něj ještě na Malu a hodnocení mě přesvědčilo. Sice jsem uvažovala, že bych dala šanci jinému žánru, když už sleduji jiné sportovní anime (a to Yowamushi pedal), ale sportovní anime mě baví vždycky, tak tomu dám šanci. Koneckonců má DnA vyšší hodnocení, tím pádem čekám, že to tedy bude lepší než YP.

YOWAMUSHI PEDAL

ŽÁNR: Komedie/Drama/Shounen/Sportovní
PODKLAD: Manga
STUDIO: TMS Entertainment
POČET EPIZOD: 38
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #475 / 7,99
Sakamichi Onoda je otaku, který zrovna přestoupil na střední školu a plánuje se připojit do anime klubu. Na střední škole nemá žádné kamarády, se kterými by mohl mluvit o anime, hrách, Akihabaře a dalších otaku věcech, a doufá, že takové věci se mu vydaří právě v anime klubu, ale zjistí, že klub byl rozpuštěn. K obnovení klubu se snaží najít další čtyři lidi, kteří by se rádi do bývalého klubu přidali. Od útlého věku Onoda jezdí na svém Mamachari a členové cyklistického klubu Naruko a Imaizumi si ho díky jeho schopnostem všimnou. Později zjistí, že chodí na stejnou školu. Přesvědčí Naruko a Imaizumi Onodu, aby se k nim přidal?

Opět jedno z anime, které již rozkoukala a zatím mě ze všech chytlo asi nejvíc. Dokonce mě bavilo víc než Kuroko, což je pro mě záhadou (ale jak už jsem říkala, bude v tom ta manga). Anime má hodně pomalý spád, rozhodně nic akčního, ale dokáže si i tak udržet pozornost a napětí. Já mám takové pomalejší rozjezdy radši a anime má navíc takový počet epizod, že si to může dovolit. Zatím se zdržuji kolem desátého dílu a v té době mělo anime mnohem vyšší hodnocení, než teď (přesahovalo osmičku). Nevím, čím to je, že to tak spadlo. Docela se bojím toho zařazení "drama". Zatím se nic dramatického neodehrálo a doufám, že je to jen nějaká chyba. Uvidíme s posledním dílem...

GOLDEN TIME

ŽÁNR: Komedie/Školní/Romantické/Seinen
PODKLAD: Novela (Povídka)
STUDIO: J.C.Staff
POČET EPIZOD: 24
UMÍSTĚNÍ A HODNOCENÍ NA MALU: #588 / 7,91
Banri je normální úspěšný maturant, který má namířeno na slavnostní zahájení školního roku na vysoké škole. Cestou ovšem, díky svému až tragicky špatnému orientačnímu smyslu, zabloudí. Potká však dalšího stejně ztraceného studenta Mitsua, se kterým se skamarádí a rozhodnou se hledat školu spolu. Jak cestou slovo dá slovo, Banri zjišťuje, že Mitsuo se přihlásil na školu pouze proto, aby utekl před svou přítelkyní, která mu svou fanatickou láskou uzurpuje život. Nikdy by ale nečekal, že se mu dočká té cti, poznat ji rovnou už první den před školou, kde od ní Mitsuo namísto pozdravu schytá pugetem růží do obličeje. Přesto nejde Banrimu si nevšimnout, jak moc je jeho přítelkyně krásná. A tak započíná kolotoč plný emocí a legrace, kde je každá postava trochu víc komplikovanější, než jak by se zprvu mohlo zdát.

Také jedno z anime, které mám skoro do poloviny rozkoukané. Měla jsem chuť na něco "nefantastického", něco z normálního života a předpokládala jsem něco na způsob Sakurasou o všem z větší dávkou romantiky. S tím Sakurasou jsem se spletla. Zatím je to spíš ta romantika. Hlavní postavy mě nijak výrazně neoslovily a štve mě tam zaláskovaný trojúhelník. Úplně mi stačí, že se s tímto tématem setkávám téměř v každé knize, kterou veznu do ruky, a fakt nestojím o to, abych si znechutila ještě anime. Děj se zdá být přesto zatím celkem zajímavý a nedokážu odhadnout, jak to skončí.
Své hodnocení si to anime zatím zaslouží.

DALŠÍ ANIME, KTERÁ MOŽNÁ BUDU SLEDOVAT

  • KYOUKAI NO KANATA (Fantasy/Slice of life/Supernatural); #677 / 7,85
  • ORE NO NOUNAI SENTAKUSHI GA, GAKUEN LOVE COMEDY... (Komedie/Romantické/Školní); #793 / 7,77
  • TOKYO RAVENS (Komedie/Školní/Shounen/Supernatural); #867 / 7,73
  • OUTBREAK COMPANY (Komedie/Fantasy/Parodie); #898 / 7,71
  • AOKI HAGANE NO ARPEGGIO - Ars Nova - (Akční/Sci-fi/Seinen); #956 / 7,68
  • GUNDAM BUILD FIGHTERS (Mecha); #976 / 7,67
  • STRIKE THE BLOOD (Akční/Ecchi/Fantasy/Školní/Shounen/Supernatural); #1043 / 7,64
ZDROJE: NEREGATE.COM | AKIHABARA | MYANIMELIST
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Saki Saki | Email | Web | 15. march 2014 at 23:09 | React

KUROKO NO BASKET som si tiež nemohla nechať ujsť a pravidelne si na každý jeden diel čo víde nájdem čas xD I keď som trochu sklamaná, pretože niektoré časti sa podľa môjho strašne naťahujú ;;
Na KILL LA KILL sa už nejakú dobu chystám a rozhodne si k tomu sadnem, pretože z toho, čo som zatiaľ videla, to vyzerá docela nádejne XD
NAGI NO ASUKARA tiež sledujem a som vážne rada, že som s tým niekde pri začiatku 'hlavnej' časti nesekla xD Začiatok a myšlienka celkovo sa mi moc páčia, no potom ma to po úvode moc nebavilo, avšak našťastie to pokračuje opäť prekvapivo veľmi dobre xD
A z tu spomenutých sa možno raz pustím do YOWAMUSHI PEDAL, kedže i o tomuto kúsku som už čo-to zachytila a nejako ma o i cez počiatočný odpor začína lákať :D

2 S c a r s S c a r s | Web | 16. march 2014 at 19:50 | React

Ohh tady to žije :D Jaké milé překvapení :D Mám pocit, že jsem tvůj návrat prospala :D Co se článku týče, je tu vcelku dost věcí, na které bych se podívala, ale momentálně mě u anime drží už jenom Kuroko a teď se budu ještě těšit na Fairy Tail, ale nemůžu se vůbec dokopat k rozkoukání něčeho nového :( a docela mě to štve!

3 luczaida luczaida | Email | Web | 17. march 2014 at 13:00 | React

Nevím no... jediný, co bych v téhle chvíli tak zkusila, je Kuroko :D Poslední dobou se u anime vůbec nemůžu udržet. Naposledy jsem zkoušela Free! a skončila jsem u třetí epizody :D

Jinak koukám na tvůj seznam rozkoukaných seriálů a chtěla jsem se zeptat, jak se ti některé z nich líbí.
Jmenovitě: Agenti, AHS, Arrow, DaVinci's demons, Devious maids, Dracula, Once upon a time a Spartacus.
U některých by mě zajímal tvůj názor, abych se rozhodla, jestli je mám začít sledovat a u těch ostatních mě jen zajímá, jestli se ti líbí. Klidně mi to můžeš napsat do emailu :)

4 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 18. march 2014 at 17:59 | React

Zkoušela jsem se podívat na Nagi No Asukara, bohužel po prvním dílu ze mě nadšení odpadlo..:-D Nevím proč. A právě jsem ted hodně zvědavá na Log Horizon jestli to bude lepší než to SAO, ale nic od toho neočekávám, protože se mi už do srdce první zarylo to SAO :D. Asi jsem moc náročná na výběr poslední dobou.
--
A co se týče té knihy Pohádka, určitě si ji přečti, vážně je to jedna z mnoha knih, která mě za celou dobu strašně moc zaujala, ten autor má svůj vlastní osobitý a originální styl psaní. A vtáhne tě rovnou do děje, kniha je i rozdělena do tří dějů, které na sebe navazují. :)

5 Aya Aya | Web | 19. march 2014 at 15:05 | React

Já si vybrala z podzimu docela dost anime, i když měla některá ne moc dobré hodnocení, ale nelituju toho. Preferuju ale stejný styl vybírání těch lepších; počkám si na ohlasy diváků a pak se teprv rozhoduju. Stejně si ale vybírám jen to, co mě zaujme podle příběhu nebo žánru.
Jsem ráda, že nečtu mangu KNB dopředu, protože bych pak byla neuvěřitelně zklamaná.:D Ten děj se dá vcelku odhadnout i bez toho, ale strašně by mě to mrzelo. KNB mělo epický rozjezd a mezi ty úplně další skvělé části je zase vsrtčeno nekonečné natahování, na což si u sportovních anime pořád nemůžu zvyknout. >< A taky mě štve, že nebude Rakuzan. Zřejmě.

O Log Horizon jsem uvažovala, ale mám herních anime po krk. Nic jako SAO už nepřekousnu (viděla jsem i jiná), protože mě to neuvěřitelně irituje. Ještě uvidím po tvojí recenzi, protože to nechci úplně zavrhnout.

Kill la Kill je dost zvláštní, akorát tu je problém. V epizodách a soubojích se neuvěřitelně ztrácím a ten příběh je prostě... no... Nevím pořád i po 15 dílech, co si o tom mám myslet.:D

NNA je úžasné a krásné anime a jsem strašně ráda, že jsem mu dala šanci. Když jsem ho začala sledovat, mělo něco kolem 7.50 a teď se tak vyhouplo na MALu. Děsně mu to přeju. Jsem nějak u 22. epizody a pořád je to dobré.

Diamond no Ace jsem měla v plánu taky původně sledovat, ale protože mi baseball není moc blízký, nakonec jsem ho vyměnila za Yowamushi a nemůžu si stěžovat. :DD Když jsme u Yowamushi Pedal, tak to je taky hodně zvláštní sportovní anime. Rozjezd je opravdu dost pomalý a to "drama" si pořád nedokážu představit. :D Ono to anime jede celkově dost pomalým tempem a hodně prožívá každou scénku, takže to bude asi tím. Kolem 20. dílu a pořád nic.XD Ale strašně mě baví a jsem  ráda, že jsem na něj někde na konci nějakého seznamu sport shonenů narazila. A že hodnocení někdy na MAlu přesahovalo 8.00? No to teda nevím. Jsem ho začala sledovat někdy už před Vánocemi, už hned na podzim, a mělo pořád pod 8.00 celou dobu, co si pamatuju, haha. :D

O Golden Time jsem uvažovala, ale tohle anime není absolutně můj styl a podobná anime už úplně vypouštím, protože je to pro mě ztráta času. Takové žánry nemusím. :D

KNK jsem viděla 1 a půl epizody a pak jsem to vzdala. Prý to ani celkově není nic moc, ale někdy to dokoukám celé.
A Tokyo Ravens jsem taky chtěla sledovat, viděla jsem asi 10 min a pak jsem to taky vypla. Líbily se mi některé postavy, ale celkově to taky nebyl moc můj styl, takže jsem to smazala ze seznamu. :D
Jinak podzimní anime mi přišly některé dost dobré a většina z nich u mě obsadily první příčky za loňský rok. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement