28. 11. 2015 - No ty krávo, už je to dýl jak rok...

28. november 2015 at 15:50 | Destel |  Diary
Po dlouhé době jsem se přihlásila na blog a když koukám do archivu... počkej, poslední článek je z června 2014, ale teď už je listopad 2015... no sakra, to už je rok co jsem nic nenapsala?
Tolik se toho stalo, tolik, o čem jsem se nepochlubila, nezmínila, zapomněla a chtěla napsat. Ale pokusím se shronout to nejdůležitější.

Skončila jsem se školou - to je asi ta nejpřekvapivější zpráva, ale ani zdaleka ta nejdůležitější. Vedlo mě k tomu spoustu věcí a spousta lidí kroutí hlavou a nechápavě se mě ptá: "A proč prosimtě? Vždyť jsi byla ve třeťáku, bakalář před tebou..." Ne, nejsem blbá, zvládla bych to, ale nechtěla jsem. A protože jsem nechtěla, nezvládala jsem to.
V září jsem měla opakovat dvě zkoušky, které jsem musela zvládnout, jinak... konec. Před prázdninama jsem ještě měla chuť to nějak dotáhnout. Ale už jsem neměla vůbec žádnou chuť pro to něco udělat, o něco se snažit. Takže jsem celé prázniny přemýšlela, jaký to má smysl a proč se vůbec snažím o něco, co mě tak strašně nebaví a mám z toho jenom zbytečné nervy a stresy. A došlo mi, že vlastně nestuduju pro sebe, ale pro to, abych měla titul a aby moji rodiče byli spokojení. A taky proto, že když neuspěju, mysleli by si, že důvodem je můj přítel, který špatně snášel, když jsem odjela na týden pryč. A jemu jsem slíbila, že se budu snažit to dotáhnout do konce, aby k tomu nedošlo.
A tak jsem na ty zkoušky prostě nešla.


Rodičům jsem to řekla až týden potom. Dva týdny jsem se bála jim jít na oči. I když jsem věděla, že šlo o správné rozhodnutí, stále jsem studovala za jejich peníze a tímhle jsem je vlastně zklamala. To z toho bylo to nejhorší. Když od vás někdo očekává, že jste jejich jistota a dítě, kterým se ostatním vždycky můžou pochlubit a pak uděláte něco, co od vás okolí neočekává... jste zklamáním. Nikdo vám neřekne, že na tom nezáleží a že jestli si myslíte, že je to tak správné a dobře ste to promysleli, tak se nic neděje a my se s tím nějak srovnáme a budeme tě podporovat. I když mi to nikdo neřekli a možná si to ani nemyslí, já si to myslela a stále trochu myslím. A to je daleko horší. Možná jsem ze sebe zklamanější než oni. A možná jsem taky na sebe hrdá, že jsem se dokázala postavit tomu tlaku být někým, kým nejsem a postavit se sama za sebe, i když to znamená být nevděčný k tomu, co pro mě rodiče ty tři roky dělali.

Od té chvíle mi začal život zase utíkat trochu rychleji. Začala jsem hledat práci. A tak se ukázalo, že sice titul nepotřebuju, ale pokud nemám odborné znalosti, zase mi toho tolik nezbývá.
Takže jsem zatím servírka v restauraci/bowlingu, kde mi platí málo a... no vlastně jsem ještě nedostala ani výplatu za říjen, takže doufám, že mi platí málo. :D A hledám a zkouším dál. A i když jsem čekala, že až zjistím, že se bez titulu neobejdu, že si žádnou práci nedokážu najít, tak mě to donutí začít nad školou vážně přemýšlet a dostuju něco, co mi jasně vyhradí cestu a obor, ve kterém budu chtít pracovat... nic takového se nestalo. Ty dva měsíce za barem a roznášení jídla mě naučily víc než tři roky sezením na bytě a šprtání. První pohovory byly hrozné, ty, co jsem absolvovala nedávno už byly dobré a možná od nového roku budu zkoušet zase něco jiného.
A vím, že až zjistím, co chci dělat a jestli mi pomůže titul, abych tu práci mohla dělat, tak si ho prostě udělám.

Tolik zatím k nedávným událostem. A snad se zase brzy ozvu. :) A možná přijdu i s nějakou recenzí... když mám teď tolik času. :D
Vaše Destel


 

1 person judged this article.

Comments

1 Naira Naira | 5. march 2016 at 11:16 | React

Zdravím! Taky se s psaním a blogováním moc nepřetrhnu, čili když koukám po delší době na tvůj blog - hle, dost velká změna! :)

Poslyš, bez titulu se obejdeš, dokud je ti dvacet, jsi mladá, bez dětí a perspektivní. Až už nebudeš tak v kurzu, tak ti titul může zachránit kůži.

Nicméně dělat něco na silu je blbost. Pokud tě něco tak příšerně nebaví a nechceš to, tak to chce změnu. Ať se daří!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement